Класичні твердопаливні котли - це найпоширеніший вид котлів. Виготовляється з чавуну або жароміцної сталі. Тепло генерується при спалюванні твердого палива. Працюють твердопаливні котли на вугіллі, дровах, торфі, опалювальних гранулах. Використовуються для опалення, а також для нагріву води. Найчастіше їх топлять вугіллям, так як дрова згорають швидко. Вимірювач температури відповідає за підтримання температури в котлі і регулює повітряну заслінку. При зниженні температури вимірювач відкриває заслінку і навпаки.
На одному завантаженні палива працюють від 2 до 6 годин. Абсолютно автономні: не залежать від електричної мережі і наявності газу. У більш сучасних модифікаціях вбудовані електронні вимірювачі температури і пульт управління, а також вентилятор наддуву, що робить процес експлуатації більш комфортним.
Переваги:
- технологія, перевірена часом;
- прості і надійні у використанні;
- відносно невисока вартість, широкий діапазон виробників, моделей і цін на котли;
- можливість використання палива, доступного в вашому регіоні;
- автономія - під'єднання до електромережі не потрібно;
- високий рівень ККД;
- проста обв'язка котла;
- невисока вартість палива в порівнянні з енергоносіями і тарифікацією газу.
Недоліки:
- необхідно обладнати склад для зберігання запасів палива;
- 4-8 разів на добу потрібно завантаження палива;
- мала глибина регулювання температури;
- ручне завантаження палива;
- інерційність процесу горіння палива;
- необхідність доставки палива і його підготовки.
Вугілля розгорається повільно і поступово, зберігаючи приблизно однакову температуру в топці. Дрова і їх субпродукти займаються швидше, тому ними не можна відразу заповнювати всю топку. Це призведе до короткочасного виділення великої кількості тепла і перегріву котла, що дуже небезпечно.