Газовий конвектор - опалювальний прилад, що використовується для опалення житлових і технічних приміщень. Газовий конвектор знаходиться безпосередньо в опалювальному приміщенні і не вимагає транспортування тепла, його ККД становить в залежності від моделі 90-97%, і в зв'язку з цим досягається висока ефективність опалення та економія по витраті газу до 5 разів. Газовий конвектор стабільно продовжує працювати навіть при температурі нижче -50°C. Термін служби складає не менше 20 років.
Газові радіатори мають закриту (герметичну) і відкриту камери згоряння зі сталі або чавуну:
- Закрита камера. При закритій камері згоряння, теплообмінник газового радіатора повністю герметичний. Повітря для процесу горіння забирається ззовні приміщення, так само видаляються і продукти згоряння. Процес повітрообміну забезпечує коаксіальний димохід (труба в трубі). Завдяки таким принципам роботи газового радіатора, немає необхідності в пристрої вентиляції.
- Відкрита камера. При відкритій камері згоряння, повітря для процесу горіння забирається зсередини, що вимагає наявності припливно-витяжної вентиляції. А викид відпрацьованих газів проводиться в димохід.
Для роботи газового радіатора необхідно тільки підключення до магістрального або скрапленого газу.
Конструкція.
Газові радіатори оснащені блоком автоматики, що відповідає за підтримку в автоматичному режимі заданої температури в діапазоні від +10°C до +38°C. У автоматики є термобаллон, за допомогою якого вона визначає температуру в приміщенні. Коли задана температура досягнута, автоматика відключає подачу газу на основний пальник і включає подачу заново при охолодженні приміщення на 3 градуси. Через автоматику газ подається на основний пальник, який знаходиться в самому теплообміннику. Він має основну частину і запальник. До запальнику підводиться електрод, що підпалює пальник електричним або п'єзокерамічним розрядом. В теплообміннику відсутній теплоносій (вода або антифриз), пальник нагріває сам корпус теплообмінника зсередини, тим самим теплообмінник нагріває приміщення шляхом природної конвекції (так само, як водяний радіатор опалення).
Газові радіатори бувають енергозалежні і енергонезалежні:
- Енергонезалежні радіатори. Енергонезалежні газові радіатори дуже популярні в районах, де немає електрики або спостерігаються часті перебої з нею, або в регіонах з тривалим опалювальним сезоном.
- Енергозалежні радіатори. Енергозалежні газові радіатори використовуються рідше, так як без електрики вони просто не зможуть працювати, електрика їм необхідна для розпалювання основного пальника, що дозволяє економити витрати газу приблизно на 25% по відношенню до енергонезалежних. Деякі комплектації газових радіаторів при наявності електрики використовують додаткові функції (вбудований рейковий вентилятор, таймери вмикання і вимикання).