" />
 Мідні труби

Мідні труби.

Незважаючи на те, що все більше систем робиться з поліпропілену та металопластику, мідні труби і фітінги користуються стабільним попитом у забудовників і інсталяторів. І це не дивно, адже мідь має ряд тільки їй властивих переваг.

Як і будь-який інший матеріал для пристрою опалення, водопостачання або кондиціонування, мідь володіє своїми недоліками і перевагами. Але якщо для більшості інших перелік недоліків буде складатися з декількох пунктів, то у міді це один - ціна. Можна, звичайно, пошукати і інші. Комусь не подобається помаранчевий колір, хтось вважає монтаж мідних труб і фітінгів занадто складним, абразивний знос в місцях зіткнення з бетоном або цеглою. Але всі вони "блякнуть" в порівнянні з основним стримуючим фактором - висока ціна.


Переваг у міді набагато більше:

- тривалий термін служби. У деяких будинках країн, де міді віддається особлива перевага (Англія, Німеччина), мідні труби і фітінги стоять вже понад 100 років;

- висока міцність. Для прикладу, робочий тиск мідної труби 22х1 дорівнює 54 Бар, 28х1 - 42Бар. Пластикові труби за цим показником далеко позаду;

- витримує високі температури. Мідні труби і фітінги працюють в діапазоні від -30 до +150. У критичних ситуаціях можуть і більше, хоча в системах опалення, водопостачання таких температур практично не буває;

- стійкість до ультрафіолету. На відміну від пластику, мідь не руйнується ультрафіолетовими променями;

- не пропускають всередину кисень. Мідні труби не пропускають всередину кисень, тому пошкодження обладнання опалювальних систем з цієї причини виключено;

- привабливий зовнішній вигляд. Система з мідних труб і фітінгів виглядає "багато". Загалом, як і коштує. Мідні труби не потрібно фарбувати. У вологих приміщеннях на поверхні може з'явитися зелений порошок, який легко видаляється підручними засобами (дрантям, щіткою і т.п);

- універсальність з'єднання. Для монтажу мідних труб і фітінгів можна використовувати різні способи - зварювання, пайка, різьба, компресійний, що значно розширює можливості інсталятора, дозволяє легко переходити з однієї системи на іншу.


Мідні труби і фітінги.

Мідна труба - виріб круглого перетину, порожній всередині, призначений для транспортування рідин, газів. Мідні труби випускаються відпаленими і невідпаленими.


Невідпалені мідні труби мають більш високу міцність, але мають низьку гнучкість. Часто їх також називають "твердими". Вони випускаються в штангах (зазвичай по 5 метрів).


Відпал - обробка виробів високою температурою з подальшим повільним охолодженням. Після відпалу труба втрачає в міцності, але зате стає гнучкою. Таку трубу легше прокладати. Відпалені мідні труби просто незамінні при монтажі кондиціонерів і холодильників, пристроях трубопроводів в двигунах і механізмах, при виготовленні опалювальної техніки.

 

Мідні фітінги - деталь системи, призначена для з'єднання труб між собою, труби і арматури або обладнання. Існує велика різноманітність фітінгів. При влаштуванні мідних систем, в основному, використовуються фітінги паєчні, обтискні та компресійні. Фітінг під пайку на порядок дешевше інших, але вимагає навичок і спеціального інструменту для монтажу. Обтискні фітінги для мідних труб по конструкції аналогічні таким же під металопластикову трубу. Недешеві, вимагають обслуговування (підтяжки), зате легко монтуються своїми руками за допомогою тільки розвідного ключа. Компресійні фітінги також коштують дорого, але їх можна монтувати приховано (не вимагають обслуговування).


Як правильно вибрати мідні труби і фітінги?

Більшість проблем з мідними трубопроводами виникає через неякісний товар, а просто кажучи, через контрафакт. Труби та фітінги з міді краще купувати згідно зарекомендованим себе брендам на ринку цього обладнання.

При виборі мідних труб і фітінгів слід звернути увагу на маркування. Воно мінімально повинно включати:

 - найменування виробника;

 - розмір труби (наприклад, 22х1);

 - відповідний стандарт;

 - найменування країни виробника.

Додатково вказуються твердість, знак CE, дата виготовлення.

У цій категорії немає товарів.